Registruokis į efektą
LT

Režisierius Saulius Baradinskas apie vyriškumą, karjerą ir meilę sau

grįžti atgal

Režisierius Saulius Baradinskas vienas unikaliausių jaunosios kartos kūrėjų, įdomus ne tik dėl savo darbų, bet ir ramių, vyriškumo sąvoką provokuojančių ir apie meilę sau vis primenančių minčių socialinėje erdvėje. Birutės efekto komanda susitiko su Sauliumi pasikalbėti, kokiais standartais ir grožio idealais jis pats „matuoja" savo sėkmę. 

Labai daug kalbama apie grožį moterų pasaulyje, tačiau vyrai irgi turi idealų, kompleksų, stereotipų, su kuriais kovoja. Koks tavo santykis su grožiu?

Vis dar jaučiuosi, kad gyvenu visuomenėje, kurioje taikomi konservatyvus grožio standartai ir idealai vyrui - vyras yra karjeristas bei oportunistas, atletiškas ir sportiškas, o tikras vyras pasako tris žodžius per dieną. Tačiau, man gražus vyras yra tas, kuris sugeba atmesti įprastas jam visuomenės taikomas įtakas ir stereotipus, kuris yra savipakankamas, jautrus sau ir savo aplinkai, bei aišku mylintis save. Gražus vyras man yra tiesiog žmogus, nes tikiu, kad vyrą gražų padaro ne jo lytis, o santykis su savimi ir pasauliu.

Kokia tau yra graži moteris? 

Aš nežinau kas yra graži moteris, nes gal tiesiog šio klausimo dar nesu sau atsakęs. O jei kalbėtume konkrečiai, man gražiausia moteris yra mano partnerė - Beata Tiškevič!

Apskritai grožis turėtų būti geras žodis, tačiau dauguma žmonių labai kenčia dėl vidinių kompleksų, o vyrai mažai apie tai šneka. Ką savyje turėjai pamilti, kad pradėtum pasitikėti savimi? 

Aš vis dar mokinuosi pamilti save ir išbūti su savo jausmais ir emocijomis. Ir kuo toliau to mokinuos, tuo labiau suprantu, kad tai yra ne baigtinis procesas. Tik pradėjęs dialogą per psichoterapiją ir meditaciją pradėjau iš naujo mokintis mylėti save ir priimti tokį, koks esu - netobulą ir vidutinišką su visomis ydomis ir pliusais.

Ar turi mylimiausią stiliaus detalę? 

Turiu visiška silpnybę lietpalčiams - man jie taip patinka! Turiu jų apie dešimt! Ir labai džiaugiuosi kai lyja, nes tada žinau, kad visada gerai atrodysiu! 

Ar skiri laiko rūpintis savimi: miegi aštuonias valandas, visad laiku pavalgai? Kokie tavo būdai gyventi subalansuotą gyvenimą? Taip, šiuo metu gyvenu rėžime: miegu po 6 valandas per dieną, keliuosi 6 ryto, medituoju puse valandos, rašau ryto puslapius, reguliariu laiku visada valgau pusryčius, 3 kartus per savaite bėgioju. Nors turiu ir žalingų įpročių, kartais prie progos parūkau, bet tikiu, kad viskam yra saikas. Svarbu nepiktnaudžiauti, nepersistengti ir mokėti balansuoti.

Karjeros atžvilgiu tau puikiai sekasi. Daugelis žiūrėdami į tave irgi taip norėtų. Kaip visko pasiekei? Are turi kokį nors moto, kurį sau kartoji, sunkiomis akimirkomis? 

Aš nemanau, kad karjeros atžvilgiu man sekasi puikiai. Yra visaip. Mums visada yra lengviau komunikuoti pasiekimus viešoje erdvėje, bet kodėl mes nešnekam apie pasiekimų kainą? Tad teiginys, kad man puikiai sekasi nėra visiška tiesa. Nors darau tai, ką noriu - to kaina yra didelė. Aš vis dar turiu skolų, dažnai turiu dirbti darbus, kurie man nepatinka, kad galėčiau save išlaikyti. Aš suprantu savo kelio kainą ir prisiimu už save atsakomybę. Ir aš labai savimi didžiuojuosi, kad nepasiduodu ir kryptingai einu link savo svajonių. Šiuo metu bandau maksimaliai atsiduoti kūrybai ir tai gal mano moto? Aš tiesiog priimu save kaip įvairiaspalvę asmenybę, kuriai gali būti kartais silpna ir sunku, o kartais tiesiog pripažinti, kad gera būti tuo, kas esu.

Ačiū, Sauliau! O daugiau stiliaus idėjų bei interviu Tavęs laukia prisijungus prie Birutės Efekto