Registruokis į efektą
LT

grįžti atgal


Kaip prižiūrėti plaukus vasarą?


Visus devynis mėnesius laukiame tų trijų, kuomet mėgausimės saule, jūra ir vėju. Tačiau, ko tikėtis tuo laiku mūsų plaukams? Patarimais, kaip prižiūrėti plaukus vasarą, dalinasi  "Meistro ir Margaritos" plaukų salono stilistė Justė Margarita.

Taigi, tikrosios poilsiautojos scenarijus - ateini prie jūros, patiesi rankšluostį, pasitepi odą kremu, ir taip praguli visą dieną. Porą kartų išsimaudai. Tuo metu plaukai yra svilinami kaitrios saulės, sušlampa ir išdžiūsta bent keletą kartų tai nuo prakaito, tai nuo sūraus vandens.

Tokie staigūs pasikeitimai bei sūrus vanduo sausina plaukus, gali imti skilinėti galiukai, plaukai praranda žvilgesį, ima pūstis. Esame pratę rūpintis savo oda, tačiau plaukus dažnai pamirštame ir susigriebiame kiek per vėlai. Vasarą plaukus taip pat reikia drėkinti. Kasdienei priežiūrai labiausiai tiks drėkinantis ar maitinantis kondicionieriai po galvos plovimo. Jei norisi efektą sustiprinti, galima naudoti ir kaukę ar nenuplaunamą kondicionierių, kuris suteiks žvilgesio ir suglotnins sausus, besipučiančius plaukus. 


Tiesa, garbanotų ar banguotų plaukų atstovės gali pasidžiaugti jūros druskos ir vėjo susuktomis bangomis. Tačiau net ir garbanotus plaukus reiktų drėkinti, jei nenorite po vasaros nukirpti bent 10cm galiukų. Nuomonė, jog vartojant kondicionierių plaukai praranda purumą arba nebesiraito yra klaidinga - vadinasi pasirinktas netinkamas kondicionierius. Jei nežinote, kokia priemonė jums tiktų, pasitarkite su plaukų stilistu - taip išsirinksite produktą pagal jūsų plaukų tipą. Vasaros metu nenuplaunamas priemones derėtų rinktis su UV apsauga. 

Turbūt esate pastebėję, jog dažyti plaukai vasaros metu greičiau išblunka. Yra keletas būdų to išvengti: 

a) Dažyti plaukus po atostogų (retai taikomas praktikoje); 

b) Naudoti anksčiau išvardintas priemones, tačiau po galvos plovimo rinktis maitinantį ar dažytiems plaukams skirtą kondicionierių; 

c) Atlikti gydomąją procedūrą plaukams. Šiuo metu ypač pamėgta priemonė mūsų salone yra Lanza Ultimate Treatment. Procedūra pranašesnė tuo, jog su ja galima išgauti norimą efektą pagal klientės ir jos plaukų individualius poreikius, atskirai matuojant drėkinantį, maitinantį ir masės suteikiantį komponentus tarpusavyje. Procedūra susideda iš trijų etapų - galvos plovimo, gilaus gydymo ir užrakinimo. Pastarasis etapas užtikrina gydymo rezultatų ilgalaikiškumą bei prislopina spalvos blukimą.

Prisiminkime, jog plauko būklę lemia ne tik išoriniai veiksniai, bet ir vidiniai, t.y. mūsų mityba ir savijauta. Taigi eidamos į paplūdimį pasiimkite daug geriamo vandens, o įkyrias mintis ir rūpesčius palikite išsispręsti patiems (taip jie ir padaro, nes neturi kitos išeities). O jei palengvinusios galvas vis tik nuspręsite neapkrauti ir savo lagamino priemonėm, visada galima prisiminti seną gerą, mano mamos plačiai naudojamą, apsaugą nuo saulės - kepurytę. Taigi geros vasaros su skrybėlaite arba vėju plaukuose!