Registruokis į efektą
LT

Grožio formulė pagal Astą Valentaitę

grįžti atgal

Asta Valentaitė – daugelio moterų ir vyrų mūza. Birutės komanda visad žavėjosi Astos atrasta grožio bei jaunatviškos išvaizdos formule. Žinome, kad ji ne tik Birutės fanė, bet viena pagrindinių Astos grožio ir geros savijautos taisyklių – kasdien išgerti bent 3 litrus vandens. Negalime net įsivaizduoti kito žmogaus tobuliau tinkančio naujai Birutės kampanijai – „Vanduo tavo grožiui“. Astą iškart pakalbinome, norėdami pasidalinti jos grožio paslaptimis, ritualais bei jaunystės formule!

Kaip pradedi dieną? 

Man patinka rytai, kai nereikia tik prabudus skubėti ir galvoti, kuriuos darbus iš suplanuotų atlikti pirmiau. Todėl maloniausia dienos pradžia, kuri priklauso tik man. Pakanka tiesiog neskubant išgerti puodelį kavos ar ramiai papusryčiauti. Dabartiniame gyvenimo tempe, tai tampa tikra dovana sau. Tačiau žymiai dažniau rytais aš sportuoju, bėgioju, užsiimu pilates'u – kasdien skiriu tam nuo valandos iki dviejų. Kasdienės mankštos nauda akivaizdi ne tik fizinei būklei, bet ir psichologinei: gerėja nuotaika, skaidrėja mintys.

Kokie Tavo grožio ritualai? 

Ritualas gal kiek per skambus žodis, aš tiesiog stengiuosi gyventi sveikai, be to rūpintis savo plaukais ir oda. 

Esu pastebėjusi, kad sportuojant veido oda stangrėja, pasidaro elastingesnė, ypač jei bėgioju gryname ore. Tad sportas suteikia tonuso ne tik kūno linijoms, bet ir veidui.  Be abejo, bent kartą per savaitę darausi veido kaukę, ne mažiau svarbu ir visada tinkamai nusivalyti makiažą. Rodos, smulkmenos, bet svarbios kasdienėje odos priežiūroje. Jokių rimtų grožio procedūrų man dar nereikia. Pakanka retkartčiais odą palepinti jau nuo seno pamėgtomis Hydrafacial procedūromis.

Kai Vilniuje atradau Kubido masažus lengvai pamečiau dėl jų galvą, ėjau kas dvi savaites. Jų metu stiprėja veido raumenys bei paryškėja kontūras. Dabar stengiuosi atrasti laiko šiai procedūrai bent kartą per mėnesį. 

Ne mažiau svarbu ir kosmetika, kurią tepame ant veido. Moterys neretai įtiki, kad gera kosmetika yra tik brangi kosmetika, todėl gali net kenkti savo odai, naudodamos kremus, kurie jai ir principo netinka. Kad nepasiklysti gausioje pasiūloje ir skambių pavadinimų jūroje, siūlau bent sykį apsilankyti pas profesionalią kosmetologę ir sužinoti, kokie kremai geriausiai tiktų jūsų odai. Gali paaiškėti, kad daugelį metų naudojote visai ne tai, ko iš tiesų reikia. Todėl tinkamų sau produktų galite atrasti ir vaistinėje, ar nusipirkti internetu – svarbu žinoti, ko ieškote.

Nuo jaunystės rūpiniesi savimi - ko esi išmokusi? Kokias klaidas manai daro žmonės norėdami greitų rezultatų? 

Už gerus savo genus tikrai galiu dėkoti gamtai ir šeimai, tačiau rūpestis savo savijauta – nepaveldėtas, o įgytas pačios. Fizinė mūsų savijauta susijusi su mūsų dvasine būkle, tad užpuolęs stresas, įtampa iš karto palieka žymes ir mūsų kūne. Moterims dažnai nustoja spindėti akys, dingsta šypsena, atsiranda bereikalingų raukšlių. Deja, šito nepakoreguos jokie kremai. Todėl aš pati stengiuosi gyventi taip, kad veide matytųsi laimė, na o jei nepavyksta – vadinasi atėjo metas šalinti streso šaltinį. Tokias klaidas dažniausiai, matyt ir darome, jog norėdami greito rezultato bandome naikinti pasekmes, bet ne priežastis. 

Atrodo, kad esi atradusi jaunystės formulę, kokia ji? 

Niekada neslėpiau savo amžiaus, man 37 metai. Žinoma, malonu girdėti komplimentus, kad mano išvaizda ir odos būklė – kaip dešimt metų jaunesnės moters, tačiau to nesureikšminu. Natūralumas ar jaunystė nėra paslaptis, tai tiesiog gyvenimo būdas. Tai nereiškia, kad nevalgau mėsos, nevalgau po 18.00 val. ar apeinu ratais restoranus. Aš daug keliauju, daug skraidau, todėl džiaugiuosi galimybe kompensuoti tai savo organizmui sveikesne mityba ir sportu. Tikrai nesu radikalė, bet tikiu, kad kartas nuo karto mums ne prošal detox diena ar savaitė iškrovos režimu.

Tačiau bent jau man svarbiausia - gerti daug vandens. Oda jį tarsi „sugeria” iš vidaus. Žmonės pastebi, kad viena ar kita moteris tiesiog švyti - švyti tos, kurios ne tik gražiai pasidažo, bet ir kasdien nepamiršta išgerti daug vandens. Aš jau daug metų renkuosi Birutę. Dėl sudėtyje esančių elektrolitų mūsų kūnas būtent šį vandenį įsisavina dvigubai greičiau. Tad dienomis, kai tiesiog nieko nespėju, žinau, kad geriant Birutę mano organizmas gauna pakankamai vandens, kurio reikia gerai savijautai. Kartais įsisukus į darbų ratą, lengva užmiršti atsigerti vandens, tačiau čia man į pagalbą ateina išmaniosios programėlės, kurios primena laiką ir, svarbiausia, kiek vandens turiu šiandien išgerti. 

Kaip prižiūri, balansuoji mitybą? 

Labai mėgstu kavą, bet geriu ją tik kartą per dieną ir tik su migdolu pienu. Apskritai, jau seniai atsisakiau pieno produktų. Nors jei valgau ne namuose ir staiga prieš mane atsiranda patiekalas su šlakeliu pieno - nekreipsiu dėmesio. Gal tik namuose neturiu produktų, kurie mane labai viliotų. Jei jau noriu ko nors skanaus prie kavos, renkuosi saldžias datules, o tokių dalykų kaip duona ar miltiniai gaminiai tiesiog neperku. 

Kokie tavo pusryčiai ir pietūs? 

Pusryčiai jau daug metų tokie patys - avižinė košė, kurią visad verdu su migdolu pienu. Užsiberiu gerą saują uogų ir paskaninu šaukšteliu medaus. Retai, bet kartais užsinoriu tokių produktų, kaip kiaušiniai, tačiau stengiuosi tokius „sunkesnius” pusryčius valgyti retai. Man patinka po valgio jaustis neapsunkusiai, pilnai energijos ir gyvybingumo. O pietums labai mėgstu įvairias sriubas, salotas. Mėsą valgau labai retai, užtat dažnai suvalgau šiek tiek žuvies ir garuose virtų daržovių. Esu įpratusi gerti žolelių arbatas, taip pat mėgstu po ranka turėti vandens - net nepajauti, kaip per dieną išgeri gerus tris litrus, o rezultatai akivaizdūs.

Kaip įpratai kasdien išgerti bent 3 litrus vandens? Ar matai akivaizdžių rezultatų būtent dėl šio tavo žingsnio? 

Iš namų neišeinu be buteliuko vandens, o dar vieną laikau mašinoje. Sporto metu visad turiu didelį butelį vandens. Pradžioje, kai stengiesi sekti, kokį kiekį vandens išgeri, tai puikus būdas matyti, kiek vandens dar reiktų išgerti. Žinoma, kaip minėjau, galima pasitelkti ir įvairias programėles telefone. Jei valgau restorane, visad užsisakau didelį butelį vandens ir visą išgeriu. Svarbu tiesiog jo visada su savimi turėti ir net nepastebėsi, kaip atsigauna oda, plaukai, kaip pati geriau jautiesi. 

Tu visad stilinga - kokie tavo TOP 3 geros išvaizdos patarimai?

Gera išvaizda neįmanoma be geros savijautos.  Neturiu jokių žalingų įpročių, kurie su laiku visada palieka žymes mūsų veide. Mano pilates'o trenerei - virš 50, bet ji atrodo ne daugiau nei 38 metų amžiaus. Ji kasdien sportuoja ir spinduliuoja jaunatviška ir gera energija - niekada nemačiau jos paniurusios ar piktos. Pyktis, pagieža, pavydas – jie labai gerai matosi mūsų veide. Užtat gerumas ir meilė gyvenimui taip pat palieka savo žymes, jos gražios ir jas nešiojuosi su didžiausiu džiaugsmu.

Taip pat verta prisiminti, kad gerai išvaizdai ir stiliui amžiaus cenzo nėra. Asmeniškai aš nesivaikau madų. Priešingai, rūbai ir aksesuarai esantys sezono mados viršūnėje ir geidžiami visų – manęs net netraukia, tokių dažniausiai nesirenku. Žinau, kas man tinka, atsižvelgiu ir į savo nuotaiką. Taip tie patys drabužiai tarnauja jau daug metų, nereikia nuolat „naujinti“ savo garderobo. Graži moteris man - elegantiškas, santūrus, intelektualus ir mylintis save žmogus. Manau, tai svarbiausia.

Ačiū Astai, o daugiau stiliaus bei grožio idėjų Tavęs laukia prisijungus prie Birutės Efekto

P.s. daugiau taip pat rasi Birutės instagramoje