Registruokis į efektą
LT

10 pasaulio miestų, kuriuos privalai aplankyti 2019-aisiais

grįžti atgal

Kopenhaga (Danija)

Ikoniška architektūra, kanalai, šiaurietiški gastronomijos šedevrai – ir nereikia belstis tūkstančių kilometrų į kitą žemyną. Nebijantiems minti pedalus miestą bei jo garsiąją „Undinėlę“ patogiausia apžiūrėti sėdint ant dviračio.

Šendženas (Kinija)

Kinijos metropolis Šendženas patiks didmiesčių gerbėjams. Šis miestas, dar vadinamas Kinijos Silicio slėniu, dėl savo alėjų, pripildytų namais ir parduotuvėmis, įspūdingų dangoraižių UNESCO įvertintas kaip geriausiai suprojektuotas miestas. Čia patiks ir technologijomis besidomintiems. Mat Šendžene įsikūrusios „Huawei“ bei ZTC bendrovės.

Novi Sadas (Serbija)

Novi Sadas dėl savo istorinio paveldo dar vadinamas Serbijos Atėnais. Apsilankymu čia itin džiaugsis meno mėgėjai: akį traukianti architektūra, muziejai, koncertų pasirinkimas. Novi Sadas nominuotas 2019 metų jaunąja Europos sostine, o 2021 metais miestas taps pirmuoju Europos Sąjungai nepriklausančiu miestu, tituluotu Europos kultūros sostinės vardu.

Majamis (JAV)

Visiškai kaip filmuose – auksiniai paplūdimiai, pašėlęs naktinis gyvenimas bei amžina vasara. Kultūra, garsiausi pasaulio restoranai ir barai, brangiausios garsenybių vilos ir atostogos tarsi iš atviruko – taip atrodytų tavo kelionė, jei pasirinksi Majamį.

Katmandu (Nepalas)

Katmandu – tikras kultūros ir architektūros šedevras. Dvyliktojo amžiaus induistų ir budistų šventyklos, karališkieji rūmai, Svajonių sodai, UNESCO saugomi paveldo objektai nukelia tarsi į kitą pasaulį.

Meksikas (Meksika)

Meksikas, dar vadinamas gyvu pasaulio civilizacijų muziejumi, – tikras atradimas besidomintiems architektūra ir istorija. Mat čia daugiau nei 1400 paminklų, 10 archeologinių zonų pačiame Meksiko mieste, beveik 100 muziejų. O ką jau kalbėti apie paslaptingas senovės piramides ir vienuolynus.

Dakaras (Senegalas)

Dakaras – vienas iš lyderiaujančių tropinės Afrikos pramonės ir prekybos centrų. Senegalo sostinėje verda kultūrinis gyvenimas – čia apstu muziejų, saugojamas afrikiečių kultūrinis paveldas. Lankant miestą, kuris padalintas į 19 regionų, privalu aplankyti į UNESCO įtrauktą Gorė salą. Joje gyvena istorija apie Afrikos kelionę nuo vergijos iki dabartinės civilizacijos.

Sietlas (JAV)

Atkeliavęs į Sietlą ne tik grožėsiesi moderniu didmiesčiu, tačiau pamatysi ir netoliese stūksantį vienu pavojingiausiu pasaulyje laikomą ugnikalnį – Rainierio kalną. Kavos gurmanams Sietlas patiks dėl daugybės kavinukių, kavos tradicijų bei pirmosios „Starbucks“ kavinės.

Zadaras (Kroatija)

Zadaras tituluojamas vienu gražiausių Kroatijos miestų, jis ne tik išsiskiria romėniška architektūra, bet ir mėlynos jūros horizontais. Lankantis Zadare nuodėmė nepasiklausyti rankomis sukurtų jūros vargonų, kuriais groja vėjas ir vanduo. Sutemus čia pat pasimato ir paminklas Saulei – 22 metrų skersmens ratas su saulės baterijomis. Šis paminklas veikia ir kaip kalendorius, ir šviesos šaltinis, sutemus apšviečiantis visą krantinę.

Meknesas (Marokas)

Tai vienas iš keturių Maroko imperatoriškųjų miestų, kurio dalis įtraukta į UNESCO istorinių objektų sąrašą. Miestas, dar vadinamas Maroko Versaliu, apsuptas išskirtinių, aukštų gynybinių sienų. Čia atvykusieji žavisi įspūdinga architektūra, klausosi legendų apie garsiuosius miesto vartus išpuoštus mozaika bei lankosi įspūdingame statinyje – karališkosiose arklidėse, kuriose laikyta net 12 tūkst. karališkųjų žirgų.